09125153410

مشاوره پیاده سازی ایزو ۱۷۰۲۵

مشاوره ایزو 17025

انجام مشاوره ایزو ۱۷۰۲۵ برای مراکز تحقیقاتی، سازمان های صنعتی، آزمایشگاه ها، دانشگاه ها و غیره لازم است. به عبارت دیگر دریافت گواهینامه ایزو ۱۷۰۲۵ برای سازمان هایی که به فعالیت نمونه برداری یا انجام آزمون کالیبراسیون می پردازند و می خواهند نتیجه آزمون آنها در سطح ملی، معتبر و دارای اعتبار علمی باشد مفید است.

مشاوره پیاده سازی ایزو ۱۷۰۲۵ چگونه است؟

مشاوره پیاده سازی ایزو ۱۷۰۲۵ برای هر سازمانی که خواهان دریافت ایزو هست لازم است. ارگان های قابل قبولی وجود دارند که برای پیاده سازی این استاندارد خدمات مشاوره انجام می دهند. گاهی هم اگر لازم باشد نیرو های مجرب خود را به محل فعالیت درخواست کننده اعزام‌ می کنند که بتواند نتایج مطلوبی حاصل نمایند.

به عبارت دیگر این استاندارد شامل مجموعه ای از روش ها و راه کار های اجرایی است که به کمک اسناد این فرایند ها ثبت می شوند‌. این مستندات کسب شده ثابت می کند که شما در چهارچوب قوانین انجام وظیفه کرده اید یا خیر. همچنین تایید می کند شما از نظر کیفیت اجرایی از سطح بالایی برخوردار هستید.

دریافت گواهی این استاندارد نتایج این ارگان ها را برای همکاری بین کشور ها یا سایر آزمایشگاه ها بسیار کاربردی خواهد کرد. در نهایت نتایج و گزارش ارائه شده یک کشور برای کشور دیگر قابل قبول است و نیاز به تست مجدد آزمایش نیست. همچنین در ارتقاء تجارت بین المللی عامل تاثیر گذار می باشد.

با اجرای این روش شما می توانید ریسک عدم تایید نتایج خود را به حداقل برسانید. همچنین از نظر مشتریان اعتبار و ارزش نتایج شما قابل قبول است. چرا که برخی از آزمایشات آنقدر زمان بر و گران بها می باشند که هرگز مراجعه کننده گان به مراکزی که دارای درجه اعتبار کمتری هستند نمی روند.

چرا دریافت ایزو 17025 مفید است؟

رای مشاوره ایزو ۱۷۰۲۵ می تواند ابزاری برای ارگان هایی باشد که می خواهند تست آزمایشگاهی و کالیبراسیون آنها در سطح ملی، قابل اعتماد باشد.

پیاده سازی ایزو 17025 این اعتماد را به مراجعه کننده می دهد که ارزیابی، خدمات، کالیبراسیون و آزمون های این آزمایشگاه قابل اعتماد است. سازمان های رسمی ارائه دهنده این استاندارد هر چند وقت یا به صورت دوره ایی جهت بازرسی واحد های دریافت کننده این استاندارد مراجعه می کنند. دلیل ارزیابی های دوره ای اطمینان از وجود سیکل اجرایی قابل قبول است.

پیاده سازی ایزو 17025

فرایند مشاوره پیاده سازی ایزو ۱۷۰۲۵

برای اجرای مشاوره ایزو 17025 لازم است فرایند کاملی طی شود که به صورت خلاصه و کامل به شرح زیر می باشد:

 • در اولین گام، باید سازمان یا ارگان مراجعه کننده از نظر حجم و نوع فعالیت سنجیده شود. سپس نقاط ضعف و قوت این سازمان و فعالیت های آن بررسی شود.
 • حال که ارگان مراجعه کننده مورد بررسی قرار گرفت باید مشاوره ایزو ۱۷۰۲۵ به او داده شود. به عبارت دیگر باید وظایف و عملیات اجرایی و نحوه اجرای صحیح فعالیت ها طبق استاندارد آموزش داده شود.
 • در حین آموزش و مشاوره باید از چارچوب اجرایی، فرم ها و راه کار های این استاندارد بر پایه آخرین آپدیت آن مستند سازی صورت گیرد.
 • باید هر چند وقت یک بار صادر کننده این ایزو ۱۷۰۲۵، ارگان اجرا کننده را مورد نظارت و ارزیابی قرار دهد. واحد بررسی کننده از دو واحد ممیز داخلی و ممیز خارجی برخوردار هستند. ممیز داخلی در جهت عارضه یابی سازمان انجام وظیفه می کند. همچنین ممیز خارجی، مرجع نهایی برای صدور این استاندارد می باشد.

مزیت پیاده سازی ایزو 17025

 

 1. قابل اعتماد برای مشتری: اگر از دیدگاهی کلی به کل قضیه نگاه شود همه خواستار نتایجی قابل اعتماد هستند. در نتیجه با مشاوره پیاده سازی ایزو ۱۷۰۲۵ شما به مشتریان خود این اعتماد را می دهید که کیفیت خدمات و محصولات شما از درجه اعتبار بیشتری برخوردار است.
 2. دارای اعتبار جهانی: اگر آزمایش و تست انجام شده از اعتبار نامه یا از گواهینامه ایزو ۱۷۰۲۵ برخوردار باشد بی شک در سطح جهانی قابل قبول است. چرا که با توجه به موافقت های صورت گرفته شده بین موسسات جهانی آزمون های دارای این مهر دیگر نیازی به تست مجدد ندارند.
 3. کاهش خطر: با اجرای مشاوره پیاده سازی ایزو ۱۷۰۲۵ نتیجه تست از اعتبار بیشتری برخوردار است. محصولات، آزمون ها و خدمات آزمایشگاه دارای گواهینامه این ایزو ریسک کمتری دارند.
 4. جایگاه ویژه در جامعه و جهان: در حقیقت کسی تمایل به دریافت آزمون و نتایج کالیبراسیون های مشکوک و غیر قابل اعتماد ندارد. در نتیجه دریافت این استاندارد به شما این فرصت را می دهد تا بتوانید نتایج خود را در سطح قابل قبولی قرار دهید. همچنین از نظر درجه اعتبار در سطح ملی، سطح اعتبار خود را افزایش می دهید.

مشاوره ایزو ۱۷۰۲۵ برای چه ارگان هایی قابل اجرا است؟

انجام مشاوره پیاده سازی ایزو ۱۷۰۲۵ برای هر ارگانی که وظیفه انجام تست، نمونه برداری و آزمون کالیبراسیون را انجام می دهد می تواند مفید باشد. در واقع همه آزمایشگاه ها چه به صورت خصوصی یا دولتی مشغول به فعالیت باشند می توانند از آن بهره ببرند.

همچنین ارگان های زیر می توانند از این استاندارد بهره مند شوند:

 • دانشگاه ها
 • دولت ها
 • ارگان های ارائه دهنده گواهینامه محصول
 • ارگان های بازرسی کننده
 • مراکز تحقیقاتی
 • ارگان اجرای نمونه برداری

ثبت سفارش برای دریافت مشاوره ایزو ۱۷۰۲۵

برای بهره مندی از مشاوره پیاده سازی ایزو ۱۷۰۲۵ تنها کافی است با شماره های داخل سایت تماس بگیرید. می توان به صورت تماس تلفنی یا از طریق فرم ارائه شده در وب سایت بامداد نوین البرز اولین گام را در جهت افزایش اعتبار کیفیت فعالیت های خود انجام دهید.

آخرین مطالب

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما