09125153410

مشاوره اخذ ایزو 45001

مشاوره ایزو 45001

مشاوره ایزو 45001 از مهم ترین خدماتی است که توسط مهندسین مشاور بامداد نوین البرز انجام میپذیرد.

استاندارد ایزو 45001 چیست؟

استاندارد ایزو 45001 سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی، اهمیت قابل توجهی در جلوگیری از بیماری های شغلی و حوادث شغلی دارد که جزو مسئولیتهای با اهمیت برای تمامی سازمانها است. مشاوره استاندارد ISO 45001 یک ساختار مناسب برای کسب و کارهای سراسر دنیا ایجاد می‌نماید تا خطرات ناشی از حوادث شغلی در محیط کار را کاهش دهند، ایمنی و بهداشت کارکنان را افزایش داده و شرایط کاری بهتر و مناسبی را ایجاد کنند و شامل الزامات کاهش ریسک برای آنها می شود.

کاربرد استاندارد مدیریت بهداشت شغلی چیست؟

سیستم‌های مدیریت ایمنی بهداشت شغلی ایزو 45001 در تمامی صنایع از جمله صنایع تولیدی و نفت و گاز ، پروژه‌های عمرانی و ساختمانی استفاده و پیاده سازی میگردد.

با اهمیت جلوه دادن موضوعات ایمنی و بهداشت توسط اداره کار و تامین اجتماعی در صنایع مختلف ، رعایت الزامات ایمنی در صنایع در سال‌های اخیر از بسیار مهم بوده و از اهمیت زیادی برخوردار میباشد استاندارد مدیریت کیفیت بر اساس ISO45001 جایگزین استاندارد OHSAS 18001 گردیده است

تمامی سازمانها قادر خواهند بود با استقرار سیستم مدیریت ایمنی بهداشت شغلی ایزو ISO45001 برنامه با اهمیتی در راستای تحقق موضوعات قانونی و کاهش خطرات ناشی از کار بردارند.

جهت اخذ ایزو و پیاده سازی استاندارد ایزو 45001 ابتدا نسبت به انجام GAP ANALYS موارد مربوط به کارهای سازمان شما را شناسایی خواهیم نمود و سپس الزامات این استاندارد را در سازمان شما پیاده سازی میکنیم.

هدف نهایی الزامات سیستم مدیریت ایمنی، بهداشت شغلی ISO 45001 ، یکپارچه‌سازی ایمنی و بهداشت شغلی در داخل سازمان و همچنین نهادینه نمودن آن در فرهنگ‌سازمانی می‌باشد تیم ما سیستم مدیریت ایمنی بهداشت شغلی ISO45001 را متناسب با سازمان شما طرح ریزی می‌کند.

مشاوره ایزو ISO 45001 جهت پیاده سازی

ابتدا گزارش تجزیه و تحلیل وضع موجود مطابق الزامات سیستم مدیریت ایمنی بهداشت شغلی ISO45001 در شرکت انجام میگردد.

 • تحقیق حوادث و برنامه‌ریزی کاهش آن
 • تحلیل شدت حادثه و وقوع آن
 • تهیه اهداف و برنامه‌های ایمنی، بهداشت شغلی ایزو ISO45001
 • شناسایی ارزیابی ریسک ها ,‌خطرات و فرصتهای سازمان
 • تهیه برنامه اقدام اصلاحی و ریسک
 • شناسایی شرایط بالقوه اضطراری و تدوین برنامه‌های واکنش در شرایط اضطراری
 • آموزش سیستم مدیریت ایمنی، بهداشت شغلی ISO45001 و سایر موارد ایمنی
 • تهیه روش‌های اجرایی و دستورالعمل‌های موردنیاز برای شرکت
 • انجام ممیزی داخلی سیستم مدیریت ایمنی، بهداشت شغلی ISO45001

اهمیت پیاده سازی ایزو 45001

چرا استقرار استاندارد ایزو 45001 از اهمیت زیاد برای سازمانها برخوردار است؟

هرساله چندین میلیون نفر در جهان به دلیل ابتلا به بیماری های شغلی و حوادث ناشی از کار جان خود را از دست می دهند و یا دچار نقص عضو میگردند بدین منظور تلاش سازمان ها برای افزایش بهره وری، افزایش راندمان تولید ومراقبت از سلامت نیروی کار روزبه روز اهمیت بیشتری می یابد. بدون شک علاقه و تمایل سازمان ها در سال های اخیر برای استقرار سیستم های مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی ISO45001 به دلیل نیاز آنها به داشتن کارکنان سالم، سلامت و با کارایی بالا و همچنین رویگردانی از رویه های خسته کننده و بی اهمیت و غیر منطقی در مدیریت ایمنـی و بهداشتی در سازمان ها بوده است.

با ایجاد سیسـتم های مدیریـت ایمنـی و بهداشت شغلی نظیر OHSAS و HSE تفکر حفظ نیروی انسانی به عنوان مهمترین سرمایه های سازمانی نهادینه میگردد.

ساختار استاندارد ایزو 45001 سازگار با استانداردهای ISO 9001 و ISO 14001 می‌باشد تا سازمان‌ها بتوانند به راحتی سیستم‌های مدیریت کیفیت، محیط زیست و ایمنی و بهداشت شغلی را با یکدیگر ادغام و سیستم مدیریتی یکپارچه‌ای IMS را ایجاد نمایند. یکی از مهمترین مزایای استقرار این سیستم قابلیت ممیزی، ثبت و صدور گواهینامه بین المللی استاندارد بر اساس آن است که می تواند مبنای عقد قراردادها و سایر مراودات کسب و کار قرار گیرد.

مزایای اخذ ایزو 45001 برای سازمان ها چیست؟

یک سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی سازمان را در شناسایی، و از بین بردن و یا به حداقل رساندن ریسک‌های مرتبط با بهداشت و ایمنی کارکنان خود و سایر طرف‌های ذینفع که در معرض ریسک‌های OH&S قرار دارند کمک فراوانی می‌نماید. آشنایی و آگاهی از این فرایند و استاندارد آن برای متخصصین سازمانی و تمامی رشته های علوم و مدیریت و متخصصین و فعالان در زمینه ، بهداشت حرفه ای، فردی و محیطی از پیش نیاز های اساسی محسوب می شود.

 1. کاهش حوادث شغلی در سازمانها
 2. شناسایی ریسک ها و کنترل آن
 3. شناسایی فرصتهای سازمانی
 4. افزایش روحیه کاری بین کارکنان
 5. امنیت شغلی برای کارکنان به جهت رعایت مسائل بهداشتی و ایمنی
 6. افزایش فرهنگ بهداشتی و کاهش خطرات ناشی از عدم رعایت بهداشت
 7. دانش سازمانی استفاده از تجهیزات حفاظت فردی و بهداشتی

مزایای استاندارد بهداشت شغلی

برای پیاده سازی سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی ISO 45001 ویرایش 2018 نیازمند شناخت ماهیت و هویت سازمان خود می‌باشید. شناخت عوامل درونی و بیرونی سازمان برای مدیریت ارشد دید استراتژیک برای تعیین اهداف خرد و کلان و بلندمدت را در سازمان ارائه مینماید. این یک مرحله مهم در استقرار سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی می‌باشد چرا که پایه مراحل آینده است.

سازمانها باید اهداف و استراتژی های خود را در زمینه مسائل بهداشتی و ایمنی شغلی تعیین نموده و برنامه ریزی لازم جهت رسیدن به آنها را مشخص و تعیین نمایند. این اهداف می‌بایست به شاخص‌های کمی و قابل اندازه گیر‌ی تبدیل شده تا دید روشنی از تحقق اهداف مرتبط با خط مشی کیفیت و اثربخشی فرایندهای سازمان ارائه نماید.

مجددا باید فرآیندهایی در شکل برنامه‌های استراتژی تعریف شده طراحی شده و این فرآیند ها به صورت مداوم تحت کنترل و پایش قرار گرفته و اقدامات لازم برای بهبود آنها انجام گردد. در صورت موفقیت سازمان آماده ممیزی از شرکت مورد تایید برای صدور گواهینامه ایزو 45001 می باشد.
لازم به توضیح است هدف از استقرار سیستم‌های مدیریت ایجاد ارزش افزوده در سازمان است و نه فقط صدور گواهینامه.

گامهای لازم برای اجرای مشاوره و پیاده سازی و اخذ گواهینامه ایزو ۴۵۰۰۱

 1. بررسی سازمان از لحاظ حجم و نوع فرایند و به عبارت دیگر شناخت سازمان و در صورت نیاز انجام عارضه‌یابی
 2. آموزش‌های داخل سازمانی برای آشنایی با الزامات استاندارد ایمنی – شرح وظایف و نحوه اجرای پروژه در سازمان
 3. مستند سازی سیستم و استاندارد ایزو شامل پیاده‌سازی رویه ها – فرم‌ها و دستورالعمل‌ها بر اساس آخرین استاندارد ISO45001
 4. بررسی و نظارت بر سیستم مستقر شده مشاوره ایزو 45001
 5. ممیزی داخلی به‌منظور بررسی و یافتن ایرادات کوچک و بزرگ

10 بند استاندارد بهداشت شغلی

1- مقدمه
2- دامنه کاربرد
3- مراجع قانونی
3- اصطلاحات و تعاریف
4- محیط سازمان
5- رهبری و مشارکت کارکنان
6- برنامه ریزی
7- حمایت و پشتیبانی
8- عملیات
9- ارزیابی عملکرد
10- بهبود

مشاوره اخذ ایزو 45001 در کرج

مشاوره و دریافت ایزو 45001 برای پیاده سازی این استاندارد در شرکت های مختلف لازم میباشد. گواهینامه استاندارد ایمنی و بهداشت شغلی را میتوانید از مشاوران گروه بامداد نوین البرز دریافت نمایید. برای اطلاعات بیشتر میتوانید در بخش تماس با ما در ارتباط باشید.

آخرین مطالب

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما