09125153410

مشاوره پیاده سازی ایزو ۲۹۰۰۱

مشاوره ایزو 29001

بی شک حداقل برای یک بار هم که شده واژه ایزو را شنیده اید. اما مشاوره پیاده سازی ایزو ۲۹۰۰۱ به چه معنا است؟ واژه ایزو چیست؟ واژه مشاوره ایزو 29001 به چه موضوعی اشاره دارد؟ هرچند واژه ایزو واژه ای آشناست اما باید گفت ISO سازمانی بین المللی است که استاندارد و موازین آن در کل دنیا از اعتبار و ارزش برخوردار است. شرکت ها با داشتن عملکردی سودآور یا غیر سودآور اگر فعالیت های آن‌ها از استاندارهای جهانی برخوردار باشد برای سازمان بین المللی یا ISO دارای اهمیت است.

شرکت ها یا کشورهایی که خواستار محصولی با استاندارد ISO هستند باید تمام موازین و اصول این سازمان را رعایت کنند. بدون شک این کشورها و سازمان ها با ایزو ۹۰۰۱ آشنایی دارند. باید گفت استاندارد این ایزو هم‌زمان با تصویب قوانین ایزو ۹۰۰۱ شکل گرفت است با این ‌تفاوت در ایزو ۹۰۰۱ دیدگاهی از سیستم مدیریت کیفیت را در بر می گیرد. اما در ایزو 29001 این دیدگاه کلی از ۹۰۰۱ را به بخش پتروشیمی معطوف می کند. به عبارت دیگر شرکت های پتروشیمی به منظور بهره مندی از استانداردهای سازمان بین المللی با سازمان ISO شروع به همکاری کرده است. در نهایت استاندارد و موازین ISO۲۹۰۰۱ تصویب شد.

اهمیت مشاوره ایزو ۲۹۰۰۱

برای دریافت گواهینامه ایزو انجام مشاوره ایزو ۲۹۰۰۱ از اهمیت بسیاری برخوردار است. در صنعت پتروشیمی رعایت استاندارهای ایزو 29001 و داشتن این گواهینامه یک فرصت بی نظیر است. چرا که سبب می شود صنعت نفت و گاز به سوی بهبودی و استاندار شدن قدم بگذارد. دریافت مشاوره این ایزو برای اخذ این گواهی گامی مهم و الزامی برای پیشرفت است. چرا که اولین گام برای اخذ ایزو ۲۹۰۰۱ تأمین محصولات پتروشیمی از جمله نفت و گاز است. سپس اصول و موازین ایزو ۲۹۰۰۱ به پیاده سازی و فرایند محصول، محصول اصلی صنعت، محصولات فرعی تولید شده از نفت و گاز می پردازد. آنچه اهمیت داشتن این گواهینامه را بیشتر کرده است وجود استانداردی بین المللی برای کل صنعت های پتروشیمی در سطح جهان است. به نحوی که تنها شرکت هایی می توانند از امتیازهایی چون شرکت در مناقصه، برخوردار باشند که در چهارچوب موازین این ایزو تولید و فروش کرده باشند.

استاندارد ایزو 29001

اخذ ایزو با مشاوره پیاده سازی ایزو 29001

اقدام به دریافت گواهینامه و مشاوره ایزو ۲۹۰۰۱ یک قدم اساسی و استراتژیک برای صنعت پتروشیمی است. در جهت اخذ گواهینامه ایزو، صنعت های پتروشیمی باید دو مرحله را طی کنند از جمله ابتدا مراحل و فعالیت های خود را بررسی کنند و در جهت بهبودی خود قدم بردارند. سپس برای دریافت گواهینامه، گسترش سیستم مدیریت، مشخص کردن فرایندهای سازمان و افزایش آگاهی نیروی کار اقدام لازم را انجام نمایند. در نهایت صنعت متقاضی از شرکتی که گواهینامه این ایزو را صادر می کند تقاضا می کند تا به بررسی سیستم مدیریت کیفیت سازمان پتروشیمی او بپردازد. با تأیید صادر کننده گواهینامه، صنعت پتروشیمی موفق به دریافت گواهینامه ISO۲۹۰۰۱ خواهد شد.

مزایای دریافت و مشاوره ایزو ۲۹۰۰۱

  • پیاده سازی ایزو ۲۹۰۰۱ و مشاوره ایزو ۲۹۰۰۱ در صنعت پتروشیمی در سطح جهان یک الزام شده است. وجود این ایزو به صنعت های پتروشیمی کمک می کند تا فقط با یک استاندارد، خود را ارزیابی کنند و سبب کاهش هزینه های مازاد و کاستن اختلال در صنعت می شود.
  • صنعت های پتروشیمی با داشتن مشاوره ایزو برای اعلام کیفیت محصول خود و نشان دادن ابزاری برای تضمین قراردادهای تجاری شرکت از آن استفاده می کنند.
  • ایزو ۲۹۰۰۱ گواهی برای بهبود مستمر در صنعت پتروشیمی برای شرکت دریافت کننده گواهینامه است.
  • سبب ارتقاء یافتن کارایی صنعت نفت و گاز می شود.
  • کیفیت سیستم مدیریت و مدیریت بر ریسک را افزایش می دهد.
  • در هنگام عقد قراردادهای تجاری وجود گواهینامه این ایزو همانند یک تضمین اعتبار برای طرف قرارداد است.
  • یک رقابت سالم و قوی بین صنایع ایجاد می شود.

دیدگاه کلی از شناسنامه پیاده سازی ایزو ۲۹۰۰۱

مشاوره ایزو ۲۹۰۰۱ مکملی برای ایزو ۹۰۰۱ است که در سال ۲۰۱۵ نوشته شده است. هر چند موازین ISO ۲۹۰۰۱ اولین بار در سال ۲۰۰۳ با همکاری سازمان بین المللی و صنعت بین المللی پتروشیمی به رهبری سازمان نفت آمریکا انجام شد. در سال ۲۰۰۸ این ایزو نسبت به ایزو ۹۰۰۱ از انعطاف پذیری بیشتری در حوزه وظایف صنایع و فرایندها برخوردار بوده است. باید گفت این ایزو در ۲۰۲۰ نسبت به ایزو ۲۹۰۰۱ سال ۲۰۱۰ از نظر تفکر مبتنی بر ریسک است. تعیین ریسک‌ در این ایزو به عنوان مبنایی برای برنامه ریزی استفاده می شود. به جرات می توان گفت دریافت این ایزو همانند اهمیت مشاوره iso ۲۷۰۰۱ برای صنایع پتروشیمی از اهمیت بسیاری برخوردار است. چرا که وجود سیستم مدیریت کیفیت می تواند امنیت اطلاعات و داده های یک صنعت پتروشیمی را تضمین کند.

آخرین مطالب

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما